1–4 ARBETSDAGAR
FRI FRAKT & FRIA RETURER TILL BUTIK
ÖPPET KÖP I 365 DAGAR

Salomon
R/Prolink längdpjäxor

Herr

Salomon
R/Prolink längdpjäxor

Herr
2299 kr1725 kr med erbjudande*
Gäller t.o.m. 18/12
*-25% vid köp av två produkter märkta med Erbjudande 25%. Gäller tom tors 18/12 Läs mer

Salomon R/Prolink är längdpjäxor som kombinerar progressivt sidostöd med en flexibel sula som passar både till fristilsåkning och klassisk åkning.

Färg: Ebony/Silver C/
ERBJUDANDE
-25%
Översikt
  • Optimalt stöd och stabilitet

  • ClimaSalomon™ Waterproof-membran

  • Thinsulate™-foder för isolering

  • Slitstark, flexibel tävlingsyttersula

PRODUKTINFORMATION

R/Prolink från Salomon är ett par längdpjäxor som kombinerar progressivt sidostöd med en flexibel sula som passar både till fristilsåkning och klassisk åkning.

Dess gjutna chassi är framtaget för att ge optimalt hälstöd samt god vridstyvhet för maximal kraftöverföring. Den ergonomiska manschetten består av 30 % glasfiber och en rem som går runt hela vristen för anatomiskt stöd samt en stöttande direktlänk till chassit.

SensiFit™-innerskon kombinerat med Quicklace™-snörning ger en exakt passform och bekvämt grepp oavsett om du har smala eller breda fötter. Fodrad med Thinsulate™ som ger god isolering för att skydda mot kyla.

Skon omsluts av ett vattentätt membran tillsammans med en vattentät dragkedja som ger fullt skydd mot både snö, slask och vatten.

Recensioner
Övrig information
Artikelinformation

Produktnummer: 1577264

Leverantörens produktnummer: L47553400+

Artikelnummer: 157726401-Ebony/Silver C/

Kategorier: HerrLängdåkningSalomonUtrustningPjäxorLängdpjäxor

Tillverkare: Salomon

Tillverkaradress: 14 Chemin des Croiselets , 74370, Epagny Metz-Tessy, SE

Kontakt tillverkare: https://www.salomon.com/sv